Loomingu ajalugu

Innovatsioon on lihtsalt olla veidi parem kui eile

Martsipani galerii loomise idee tekkis galerii asutajate välisreisil enam kui 20 aastat tagasi. Reisimine mööda Kesk-Euroopa riike ja tutvumine nende ühise kultuuritaustaga, aga ka nende eripäradega, inspireeris mind koju jõudes süvenema oma kodumaa kultuuri. Ajaloo arengu ja globaliseerumisega on isegi väikestel riikidel võimalus mõjutada terveid kultuure ja jätta oma pärand. Koos Kesk- ja Ida-Euroopa uuema kultuuri kujunemisega tuli mõju ka põhjast – Skandinaaviast ja idast – Aasiast. Väikesest Läänemerest sai ideede ja kultuuride segunemise filter. Selle liikumisega selgus, et isegi sellisel väikesel riigil nagu Eesti on midagi, mida jagada suure maailmaga ja teha seda rikkamaks.

Eesmärgid ja unistused

Usuga oma südames lähed sa kaugele

Martsipani galeriid – ühendab endas mitu eesmärki:

  • Martsipani kultuuri ja ajaloo edendamine
  • Koht Tallinna ajaloolises linnas, kus on huvitav veeta aega kogu perega – nii laste kui ka täiskasvanutega.
  • Võimalus näidata oma andeid meistritele – pagaritele – kondiitritele – ja realiseerida oma ambitsioone galerii asutajatele.

Perekondlik ettevõte

Raskuste ületamine tugevdab suhteid

Kuigi meid tuntakse meie kodulinnas kui väikest pereettevõtet, on meie arengulugu küllastunud lugudega, mis seovad kokku paljusid eri kultuuridest, vanustest ja vaadetest pärit inimesi. Alustasime vaikselt, samm-sammult, ilma valjuhäälseid avaldusi tegemata, haudusime ideed kartlikult ja ettevaatlikult ning kunstlikke piire seadmata võime olla uhked, et meie väikesesse, esialgu martsipani suhtes ükskõiksete inimeste perre on lisandunud uusi liikmeid üle kogu maailma.

Teie ostukorvi